Rezultate

 

Rezultate 2019 - toate medaliile obținute a județului Mureș

MEDALII

CAMPIONATE

MONDIALE

EUROPENE

BALCANICE

TOTAL

NAȚIONALE

COPII

Jun II

Jun I

TINERET

SENIORI

TOTAL

AUR

  1.  
  1.  
  1.  
  1.  
  1.  
  1.  
  1.  
  1.  
  1.  
  1.  

ARGINT

  1.  
  1.  
  1.  
  1.  
  1.  
  1.  
  1.  
  1.  
  1.  
  1.  

BRONZ

  1.  
  1.  
  1.  
  1.  
  1.  
  1.  
  1.  
  1.  
  1.  
  1.  

TOTAL

  1.  
  1.  
  1.  
  1.  
  1.  
  1.  
  1.  
  1.  
  1.  
  1.  

 

Rezultate pe categorii de vârstă și echipe

                                                   Speranțe

Nr.

Crt.

Nume și Prenume

Ramura de sport

Club Sportiv

Rezultat

1

Andrea Tirle

handbal

CSM Tg Mureș/Arena

Loc 5 FOTE

2

Ardelean Alex

Box

CS Stejarul Daneș

Loc 3 CE

3

Beian Mara

Karate

CS Sakura

Loc 3 CM

4

Biblia Robert

Lupte

CSS Reghin

Bronz CB

5

Bojthe Benjamin

Lupte 

CS Mureșul

Loc 3 CB

6

Boros Alexandra

Jiu Jitsu

CS Sakura și Hikaritori

Loc I CM Jiu jitsu brazilian

7

Botarel Diana

Dans Sportiv

CS Dansul Viorilor

Loc I CN

8

Carla Lacatus

handbal

CSM Tg Mures

Loc 5 FOTE

9

Ciurar Claudia

Lupte

CSS Tg Mureș

Loc I CN

10

Costea Dacian

Atletism

LPS Tg Mures

Loc I CN

11

Horvath Eduard

Karate

CS Tiger Budo

Loc 5 CE

12.

Kiss Rolland

baschet

LPS Tg Mures

Lot Național

13

Lupei Corina

handbal

CSM Tg Mureș/Arena

Loc 5 FOTE

14

Miclea Sorina

Tenis de Camp

CS A&A Tenis

Loc I Turneul Campionilor

15

Muresan Marisa

ecvestra

CS Scorilo

Loc II CN

16

Paula Iacob

Judo

SC Dimas

Loc III CN

17

Pacurar Andrei

Lupte

CSS Reghin

Loc I CN

18

Rugina Briana

Karate

CS Dragon Do

Loc II CM

19

Sasebes Andrei

Dans Sportiv

CS Dansul Viorilor

Loc II CN

20

Szanto David

Karate

CS Sakura

Loc II CM

21

Szabados Edina

Patinaj

CS Mureșul

Loc III CN

22

Szocs Norbert

Hochei pe iarba

LPS Tg Mureș

Loc II CN

23

Tamas Bernadett

Lupte

CS Mureșul

Loc I CN

24

Tamas David

Jiu jitsu

CS Takenoko

Loc II CM

25

Ungur Andrea

Karate

CS Tiger Budo

Loc I CN

26

Ungvari Evelin

Tenis de Masa

CSS Tg Mureș

Loc III CN

27

Vasiesiu Victor

Sah

CSS Tg Mureș

Loc I CN

28

Virag Vivien

Taekwondo

CS Xploziv Taekwondo

Loc I CN

 

                                                   SPORTIVI CU NEVOI SPECIALE

Nr.

Crt.

Nume și Prenume

Ramura de sport

Club Sportiv

1

Nagy Biro Ibolya

Karate Nevăzători

Sakura

2

Sonea Rodica

Karate Nevăzători

Sakura

3

Haidu Iosif

Karate Nevăzători

Sakura

4

Szanto Attila

Karate Nevăzători

Sakura

5

Oreian Tiberiu

Karate Nevăzători

Sakura

6

Marcus Kevin

Karate Nevăzători

Sakura

7

Pop Tinu Vasile

Karate Nevăzători

Sakura

8

Boandă Claudia

Karate și Popice Nevăzători

Sakura și CS Iris

9

Ordog Pal Levente

Popice Nevăzători

CS Iris

10

Rus Adrian Marcel

Popice Nevăzători

CS Iris

11

Padurean Liliana

Popice Nevăzători

CS Iris

 

                                              Juniori – echipe

                                             Loc   1:CSS Tg.Mures – lupte libere   Campioană Națională U17 și U20

                                                      2:CSM Tg.Mures – handbal Campioană Națională Juniori 1

 

                                                    Juniori 

Nr. Crt.

Nume și Prenume

Ramura de sport

Club Sportiv

Rezultat

1

Szasz Tibor

Popice

CSM Tg Mureș

Campion mondial

2-10

Lirca Georgiana

Lupte libere

CSS Tg Mureș

Vicecampioana Europeana

Schlier Zsuzsa

Scrima

CSS Tg Mureș

Campioana Naț si Loc IV la Europene

Cornea Marius Cristian

Kendo

CS Kashi

Bronz la Camp European

Boros Dragoș

Jiu Jitsu

Sakura

Vicecampion Mondial

Matea Alexandru

Lupte libere

CSS Tg Mureș

Campion Național și Loc V la Europene

Fagaras Darius

Atletism

LPS Tg Mureș

Campion Balcanic

Ungurean Ancuta

Canotaj

CS Mureșul

Campioana Balcanica

Ognean Mihnea Ionut

Sah

CSS Tg Mureș

Campion European

Tanaszi Norbert

Karate

Tiger Budo

Campion European

 

 

                           Premiu Special:    Hanca Sergiu Fotbal

                           Cei mai buni antrenori :

  • Horvath Attila – arte marțiale

  • Evi Mihaela și Evi Claudiu – handbal

  • Gyarmati Ferencz, Fazakas Csaba, Dragoș Vlad – lupte libere

  • Orosz Istvan și Seres Jozsef – popice

  • Moldovan Agoston – Culturism și fitness

 

                            Seniori echipe:

Ramuri Olimpice – CSM Tg.Mures lupte libere Campioană națională la Lupte Libere

Ramuri Neolimpice - Romgaz Electromures Campioană națională, Loc V Cupa Mondială la Popice

 

                         Seniori

                                                 Ramuri Neolimpice

Nr. Crt.

Nume și Prenume

Ramura de sport

Club Sportiv

Rezultat

1

Apostolache Kiss Andrea

Wushu

CS Mureșul

Vicecampioana Mondiala

2

Bajko Balazs

Arte Martiale

CS BDF

Campion European

3

Cr.Tatar – P.Moldovan

Dans Sportiv

 

Campion European

4

Varo Norbert

Fotbal tenis

CS Gombos

Campion European

5

Crisan Ioana                      

Culturism&Fitness

CS Energy Fit

Campioana balcanica

                                            

                                                     Ramuri Olimpice

Nr. Crt.

Nume și Prenume

Ramura de sport

Club Sportiv

Rezultat

1

Biro Krisztian

Lupte libere

CSS Tg Mures

Vicecampion Mondial

2

Florea Madalina

Atletism

CSM Sighisoara

Loc III la Camp Mondial

3

Fangli Henrietta

Natatie

CSM Tg Mureș

Multipla campioana nationala

4

Popescu Rares

Lupte libere

CSM Tg Mureș

Campion Național

5

Nicusan Daniel

Natatie

CSM Tg Mureș

Mulitplu campion național

 

Ultimele comunicate

Premierea anuala a sportivilor Mureșeni...

Premierea sportivilor Mureseni 2019

Lansare proiect Erasmus+

La începutul lunii noiembrie, Comisia Europeană a publicat cererea de propuneri pentru anul 2020, aferentă programului Erasmus+. 2020 este ultimul an al actualului program al Uniunii Europene pentru mobilitatea și coo...