DIRECTIA JUDEȚEANĂ PENTRU SPORT SI TINERET MUREȘ
Nr. inreg: 859/ 13.05.2019
CALENDAR SPORTIV
2019
I.   P 1 - Programul  "Promovarea  sportului  de  performanta "
                               
                               
A- Campionate Nationale - etape locale si judetene  
                               
Nr crt.

Denumire competitie (actiune )

Etapa Disciplina sportiva Categ. de varsta  Sexul Data (perioada) Locul    Cheltuieli total cheltuit Venituri proprii Cine organizeaza
          M   F     B.A PR Alte        
0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
1 Camp.jud. în sală Jud. atletism seniori x x 27 ian Cluj Napoca               DJST+AJA
2 Camp.jud.în sală Jud atletism Jun I x x 9-Feb Cluj Napoca             DJST+AJA
3 Camp.jud.in sala jud judo toate x x 15-Feb TgMures             DJST
4 Camp.jud.de sală Jud. atletism copii x x 16-Feb Cluj Napoca             DJST+AJA
5 Camp.jud. în sală Jud. atletism seniori x x 28 ian Cluj Napoca               DJST+AJA
6 Camp.jud.în sală Jud atletism Jun I x x 9-Feb Cluj Napoca             DJST+AJA
7 Camp.jud.pe echipe et.I lupte libere toate x x 9 martie Sighisoara             DJST+CS Muresul
8 Camp.jud.in bazin acoperit Jud. natatie copii x x   Tg.Mures             DJST+AJNatatie
9 Campionat judetean etapa jud polo copii/jun x x 16 martie Tg.Mures       165     DJST+AJPolo
10 Camp.Jud.de Tetratlon jud atletism copii/jun x x 30 martie  Sighisoara             DJST+AJA
11 Camp Jud. De Cross Jud. atletism jun/copii x x 6 aprilie Ludus             DJST+AJA
12 Camp.jud de MTB jud. ciclism toate x x   Tg.Mureş             DJST+CSMures
13 Camp.jud de juniori jud atletism jun II-III x x                 DJST+AJA
14 Camp.jud de juniori jud atletism jun I x x                 DJST+AJA
15 Camp.Judetean Școlar Jud. atletism scolar x x 11 mai Sighisoara       220     DJDT+AJA
16 Campionat judetean jud. haltere toate x x apr/mai TgMures             DJST+ACS Haltere
17 Cam.jud pe echipe et.fin lupte libere cadeti x x apr/mai Tg.mures       575     DJS+Muresul
18 Camp.jud de CTI Jud. ciclism toate x x   jud.Mures             DJST+CSMures
19 Camp.jud de fond Jud. ciclism toate x x   jud.Mures             DJST+CSMures
20 Campionat judetean jud canotaj toate x x   Tg.Mures             DJST+CSMureul
21 Campionat jud de ciclocros jud ciclism toate x x   Campul cetatii             DJST+CSMuresul
                      Total 960      
                               
                               
                               
                               
      P1 B- Alte competitii locale;judetene;interjudetene            
                               
Nr crt.

Denumire competitie (actiune)

Etapa Disciplina sportiva Categ. de varsta   Sexul Data (perioada) Locul    Cheltuieli total cheltuiti Venituri proprii Cine  organizeaza
          M   F     B.A PR Alte        
0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
1 Cupa Transilvania  internat baschet copii x x 6-10 feb Tg.Mures             DJST
2 Memorial Voicu nat. lupte libere open x x 16-Feb Reghin       1275     DJST+CSSRegh
3 Memorial V.Lacatusu local minifotbal copii x x 23-24 feb Tg.Mures             DJST+ASA
4 Cupa Martisorului nat. box open x x 5 martie Tg.Mures             DJST+Ringbox
5 Cupa Mures nat sah open x x 16 martie Tg.Mures       265     DJST+CSS
6 Concurs pe echipe et. I. SL interjud. lupte libere copii x x 12 aprile Tg.Mures             DJST+CSS
7 Cupa Dragon Do nat. karate wkc open x x 6 aprilie Tg.Mures       3150     DJST+Dragon
8 Aqua Speed Marathon internat natatie open x x 20 aprilie Tg.Mures       8500     DJST+CSS
9 Memorial Pongratz nat scrima open x x   Tg.Mures             DJST+CSU
10 Transilvania Cup nat. modelism open x x   Tg.Mures             DJST+FXRacing
11 Cupa Ardealul nat judo open x x   Tg.Mures             DJST
12 Cupa Tornado nat. taekwondo open x x 11 mai Tg.Mures       650     DJST+DanceArt
13 Cupa Mures internat natatie open x x 18-19 mai Tg.Mures       5000     DJST+CSS
14 Memorial Ghiurca nat box open x x 2 mai Tg.Mures       500     DJS+CSRingbox
15 Cupa Primaverii nat orientare open x x iunie Tg.Mures       300     DJST+Orienter
16 Cupa Mures internat modelism open x x 29-30 iun Tg.Mures       260     DJST
17 Concurs interjud et.fin SL interjud. lupte libere open x x iunie Tg.Mures       1000     DJST+Muresul
18 Concurs de anduranță 4h nat modelism open x x iunie Tg.Mures              
19 Cupa Prieteniei internat kendo open x x 30iun-1iul Tg.Mures       500     DJST+CSKashi
20 Memorial Gall nat. patinaj role open x x iulie Tg.Mures             DJST+CSMures
21 Cupa Mures internat popice sen,jun x x iulie Tg.Mures       500     DJST+Electro
22 Cupa Pegasus nat handbal copii x x sept Tg.Mures             DJST+Pegasus
23 Cupa Ardealul-Grun nat volei open x x sept Tg.Mures             DJST+CSU
24 Cupa Orienter nat orientare open x x octombrie Tg.Mures             DJST+Orienter
25 In Memoriam Buhlea nat atletism copii/jun x x 28-Sep Tg.Mures       525     DJST+LPS
26 Maratonul Nirajului nat ciclism open x x oct zonaNiraj             DJST+Muresul
27 Cupa MuresCisGaz national judo open x x 19-20 oct Tg.Mures             DJST+FloriCires
28 Trofeul Ella Kovacs national atletism open x x oct Ludus       800     DJST+AJA
29 Cupa Helios intern darts open x x noiembrie Tg.Mures       300     DJST+Helios
30 Cupa Mirona national dans sp. open x x 17-18.noi Reghin             DJST+DansulVio
31 Memorialul antrenorilor internat lupte libere open x x 9-10 noi Tg.Mures       1000     DJS+CSMuresul
32 Memorial Verzar national tenis masa copii x x noiembrie Tg.Mures             DJS+CSS
33 Cupa 1 Decembrie nat. popice open x x 29 moi Tg.Mures             DJST+Electro
34 Cupa Educatio jud fotbal open x   7-Dec Sovata       100      
35 Memorial Kakuts nat scrima open x x decembrie Tg.Mures             DJS+CSU
36 Gala Campionilor local dif.ramuri open x x decembrie Tg.Mures             DJST
                      Total 24625      
                               
                TOTAL P-1 25585        
                               
     II        P 2 - Programul  "Sportul pentru toti"
                               
A.  Acţiuni organizate în colaborare cu FR Sportul pentru toţi
                               
Nr crt. Denumire competitie    (actiune) Etapa Disciplina sportiva Categ. de varsta   Sexul Data (perioada) Locul    Cheltuieli total cheltuiti Venituri proprii Cine  organizeaza
          M   F     B.A PR Alte        
0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
1                       0      
2                       0      
                      Total  0      
                               
                                   P 2     B-Actiuni / Activitati proprii   
                               
Nr Denumire competitie (actiune) Etapa Disciplina sportiva Categ. de varsta   Sexul Data Locul    Cheltuieli total cheltuiti Venituri proprii Cine  organizeaza
crt.         M   F (perioada)   B.A PR Alte        
0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
1 Crosul zapezii Jud. Schi fond open x x februarie Tg.Mures             DJST
2 Cupa Profesorilor interjud dif.ramuri open x x februarie Sovata             DJST+Lic DK
3 Cupa municipiului Reghin intern. minifotbal copii x   feb -mar Reghin       1180     DJST+CSSRegh
4 Pentatlon școlar judetean pentatlon copii x x aprilie Tg.Mures             DJST+AS Bolyai
5 Cupa Tacerea Local  minifotbal open x x 8-Mar Tg. Mureş             DJST
6 Cupa Primaverii intern atletism copii x x 19 aprilie Tg.Mures       800     DJST+LPS
7 Crosul Primaverii internat cross open x x 6 aprilie Sovata       2450     DJS+CLSovata
8 Mureș Lifting Kids Edition Local  dif ramuri open x x 4 Mai Tg.Mures       950     DJST
9 Cupa DJST ed II interjud baschet copii x x mai Tg.Mures       825     DJST+LPS
10 Cupa Iris national popice nevazat. x x Mai Tg.Mures             DJST+ANRM
11 Cupa ONSS national handbal elevi x x mai/iun jud.Mures             DJST+ISJ
12 Cupa 1 Iunie Local  ciclism,role copii x x 14-15 mai Tg.Mures             DJST
13 Crosul Olimpic interjud cross open x x iunie Sovata             DJS+AcOlimp.
14 Cupa Mures-amatori interjud baschet veterani x x 8 iunie Tg.Mures             DJST
15 Festivalul Vaii Muresului Local  dif.ramuri open x x iulie Val.Mures             DJS+AJST+CL
16 Fest.Valea Gurghiului Local  cross open x x august Gurghiu             DJS+AJST+CL
17 Transilvania Throwdown national crossfit open x x 17-18 Aug Tg. Mureș       3000      
18 Memorial Szasz Adalbert intern. cross open x x aug - oct Tg.Mures       500     DJST+CSMaster
19 Dracula Cross Nocturn internat cross open x x august Tg.Mures             DJST+CSMaster
20 Cupa Maris internat popice nevazat. x x sept Tg.Mures       300     DJST+ANRM
21 Cupa Adial national tenis masa open x x septembrie Tg.Mures             DJS+AS Adial
22 Cupa Iris interjud sah nevazat. x x sept Tg.Mures             DJST+CSIris
23 Ascotid Trail Race interjud cross open x x octombrie Tg.Mures             DJST+Ascotid
24 Cupa Olympikus internat dif.ramuri pers.diz. x x octombrie Tg.Mures       1000     DJS+Olympikus
25 Cupa Campia Riciu Local  oina,fotbal elevi x x octombrie Riciu             DJST+CLRiciu
26 Cupa DK Sovata interjud dif.ramuri liceu x x octombrie Sovata       310     DJST+Lic DK
27 Cupa Micului Atlet interjud atletism copii x x 5-Oct Tg.Mures       500     DJST+LPS
28 Cupa Mos Nicolae Local  handbal copii x x 24-25.noi Tg.Mures             DJST
29 Cupa Mos Nicolae judetean atletism copii x x 30 noi Tg.Mures       500     DJST + LPS
30 Cupa Mos Nicolae Local  sah copii x x 8-9.dec Tg.Mures       500     DJST
31 Cupa Mos Nicolae Local  natatie copii x x 8-Dec Tg.Mures             DJST
32 Cupa Mos Nicolae Local  baschet copii x x 8-9.dec Tg.Mures             DJST
33 Memorial Nagy Miki national minifotbal copii x x 14-16.dec TgMures       500     DJST
34 Cupa Craciunului interjud minifotbal copii x x 22-23.dec TgMures       1000     DJST
                        14315      
                  Total P2   14315        
                       
  Premiere 5100                  
                Total General 45000      
                               
      DIRECTOR   EXECUTIV           Întocmit: Koos Bela, Siklodi Jozsef
      IULIANA RUS